www.autobusy.org

Kdo stojí za touto fotodatabází?

Přestože za úspěchem této fotodatabáze stojí zejména její návštěvníci, hlavní dík jistě patří všem 33 fotografům prostředků veřejné dopravy, kteří se rozhodli obohatit fotodatabázi Autobusy.org výsledky své tvorby. Tímto jim velmi děkujeme a doufáme, že v přidávání fotografií budou v nezmenšené míře pokračovat i nadále. Našimi autory jsou jmenovitě
Dominik Lerst, Emil Hančák, Honza Kodrla, Jakub Judita, Jakub Lachout, Jakub Martinský, Jakub Mollay, Jan Arazim, Jan Fišer, Jan Müller, Jaroslav Veselý, Jiří Vařečka, Karel Hádek, Ladislav Holík, Lukáš Fraj, Lukáš Klapka, Lukáš Vokřínek, Martin Janda, Matej Petrouš, Michal Brhlík, Michal Kriml, Michal Pilát, Michal Řežábek, Pavel Hypš, Petr Jelínek, Petr Navrátil, Petr Suchopár, Přemysl Prášek, Radek Kolář, Tomáš Jůza, Tomáš Pechán, Václav Podracký, Veronika Krausová, Vojtěch Mařík, Zdeněk Liška.

Rád bych své jméno viděl v tomto seznamu autorů

Není nic jednoduššího, než zaslat fotografie jako příloha v mailu na naši kontaktní adresu fotodatabaze@autobusy.org . Předem se omlouvám za případné zpoždění při vkládání fotek, nestyďte se připomenout, nezareaguji-li řekněme do 14 dnů od odeslání mailu.

O jaké fotografie máte zájem?

Přestože se jedná o fotodatabázi stránek Autobusy.org, tj. stránek, jejichž hlavním zaměřením je provoz městské a linkové autobusové dopravy v hlavním městě Praze a okolí, určitě můžete přispět takřka jakoukoli fotografií jakéhokoli prostředku veřejné hromadné dopravy (tramvaje, autobusy, metro, trolejbusy atd.) z jakéhokoli místa světa.

Jsou autoři publikovaných fotografií ohodnoceni nějakým honorářem?

Ne.

Co by měl dobrý průvodní mail k fotografii obsahovat?

Nedílnou součástí každé fotografie jsou též doprovodné údaje o zachyceném objektu. Proto prosím, abyste ke každé zasílané fotografii uvedli především údaje o zachyceném vozidle (linka, evidenční číslo, SPZ/RZ typ vozu, dopravce/majitel vozu), nejsou-li přímo z fotky patrné, a dále datum a místo pořízení fotografie (název nejbližší zastávky, případně název ulice).