www.autobusy.org
Nejnovější fotografie

Aktualizace fotodatabáze:
16. 04. 2022 v 09:24 hod.
Vzkazník
Probo BUS, a.s.

V posledním článku letošního roku si přiblížíme dalšího autobusového dopravce Pražské Integrované Dopravy (PID), tentokrát berounskou společnost Probo Bus. Firma začala v PID působit před více než deseti lety, jejím charakteristickým rysem jsou autobusy lakované převážně v kombinaci modré a bílé barvy. Kromě pěti linek PID provozuje také linkovou dopravu a nepravidelnou zájezdovou dopravu, případně se zabývá i dalšími činnostmi. Linková doprava pokrývá území Berounska (včetně městských hromadných doprav v Berouně a Hořovicích), od roku 2004 jezdí „probácké“ autobusy také na linkách v oblasti bývalého okresu Praha–západ.

... celý článek
Bosák BUS, s.r.o.

Jedním z nejmladších dopravců v rámci Pražské integrované dopravy (PID) je od roku 2004 firma Bosák Bus spol. s.r.o. Tímto článkem si společnost představíme a seznámíme se s její historií. Autobusovou dopravu provozuje firma patnáct let, stěžejní činností zůstává nákladní a mezinárodní kamionová doprava. Charakteristickým rysem dopravce bylo líbivé provedení firemního nátěru autobusů v kombinaci bílé a zelené barvy.

... celý článek
Jaroslav Štěpánek

Autobusy Jaroslava Štěpánka se na linkách Pražské integrované dopravy (PID) poprvé objevily již roku 1993. V rámci tohoto systému postupně zajišťoval provoz na čtyřech linkách, ale věnuje se též linkové, smluvní a další nepravidelné zájezdové autobusové dopravě. Pokusme se tímto článkem blíže přiblížit působení dopravce v PID, přičemž nelze opomenout ani stručný vývoj dopravcem obsluhovaných linek (v současnosti vypravuje tři pravidelné linky PID).

... celý článek